כוחם של פולי הקפה

שוט סמבוקה בוער עם פולי קפה

איטליה ידועה במאכליה הפופולריים, אך השפיעה גם על תחום האלכוהול. לאיטלקים עבר מפואר בתחום הליקרים האלכוהוליים. כבר במאה ה־15 הייתה איטליה מרכז משגשג של פיתוח וייצור ליקרים.

משקה אלכוהולי איטלקי שפרץ והצליח להגיע למעמדה הלאומי של איטליה הוא לא אחר ממשקה הסמבוקה. מן המשקאות הבודדים באיטליה המוגדרים כמיוחדים במינם. הסמבוקה מיוצרת לפי מתכון סודי, מבוססת על שמנים מזוקקים מצמח האניס, אשר מעניק לה ארומה ברורה וטעם מתוק ונקי. 

עם הזמן תושבי איטליה פיתחו מנהג שהפך למסורת, בסוף כל ארוחה מגישים סמבוקה כדיז'סטיף בגביע קטן על רגל אחת, בתוספת שלושה פולי קפה, המסמלים עבור הקתולים את השילוש הקדוש, האב, הבן ורוח הקודש. ואילו לחילונים שלושת פולי הקפה מסמלים בריאות, אושר ושגשוג. יש פעמים שמוסיפים שבעה פולי קפה המסמלים את שבע גבעות רומא, המציינות את ליבה של העיר.

לעיתים את פולי הקפה מציתים בלהבה על מנת לשחרר ארומות קפה שישתלבו בטעמי האניס בצורה הרמונית, וכך הפולים יהיו מוכנים לביס מריר אשר ילווה את מתיקות הסמבוקה.

מאחורי כל משקה אלכוהולי קיים סיפור- במקרה של משקה הסמבוקה האגדה מספרת שבימים עברו, כאשר בחורה הייתה מביאה את בחיר ליבה בפעם הראשונה לבית הורייה לארוחה, בסוף הארוחה אם המשפחה הייתה מגישה את משקה הסמבוקה לסועדים. כאשר האב קיבל את המשקה ובו צפים שלושה פולי קפה, הבחור עמד בהצלחה במפגש וקיבל אישור מהאמא. במידה והמשקה הוגש עם מספר רב של פולי קפה, זהו רמז עבה שהבחור צריך לקום על הרגליים ולצאת מפתח הדלת ולא לחזור לעולם.


הבא