איך קולים קפה מעולה

איך קולים קפה מעולה

לפחות חמישה דברים צריכים להתקיים כדי שהקפה ייצא מצויין


מאחורי כל כוס אספרסו או קפוצי'נו מצויינים, יש תהליך ארוך עם הרבה שלבים.

אם היתה הקפדה על כל שלב - הרגע הסופי שבו הקפה זולג לכוס יהיה עמוק וריחני. 

בשלב הראשון צריך לבחור פולים איכותיים שגדלו על אדמה עשירה בלחות גבוהה עם שמש מלאה וממטרים רבים - בארצות אקלים קו המשווה.
כשהפולים מגיעים לבית הקלייה, חשוב לקלות אותם עם ציוד נכון ואיכותי, באיטיות ובקפדנות.

 הקלייה צריכה להיעשות עם ידע וחושים נכונים כדי לשמור על איזון נכון. לא קלייה כהה מדי שתשרוף את הפולים אבל עדיין חימום מספק שיוציא את הטעמים מכל פול.

שיטות הקלייה האיטלקיות מוציאות מפולי הקפה טעמים מרכוזים ועוצמתיים וניחוח מכשף וריחני. ככה עושים את זה כמו שצריך: 

  •  הפולים - כדי ליהנות מקפה בטעמים עזים וחריפים, מומלץ לטחון פולי קפה שגדלו בגבהים על אדמה עשירה במינרלים. למשל: פולי קפה שגדלים באי האגדי סומטרה באינדונזיה, מקבלים טעם מיוחד, כי האדמה שהם צומחים עליה היא געשית. מטעי הקפה נמצאים באיזור המוקף בהרי געש והאדמה עליה גדלים הפולים, עשירה במינרלים.
  • ייבוש נכון - חשוב לייבש את פולי הקפה הירוקים בטמפרטורה נמוכה, כדי ליצור אחידות באחוזי הלחות של הפולים ולהבטיח ארומה מושלמת. הייבוש משנה את הגוון הירוק הטבעי של הפולים לגוון צהוב ואחר כך לחום. מטרת הייבוש היא להפיק את הטעם המירבי מהפולים, לפני הקלייה. 
  • קלייה איטית וקפדנית – השיטה המועדפת עלינו: קלייה מסורתית הנמשכת כ- 28 דקות בתוף שנבנה במיוחד כדי למצות את הטעם העמוק של הפולים. גוון הפולים בעת סיום הקלייה מעיד על עוצמת הטעם שלהם.
  • צינון - בתום הקלייה מצננים את הפולים לטמפרטורת החדר כדי לשמור על טעם ייחודי וארומטי.
  • איטום - אריזת הקפה בשקיות מיוחדות בעלות שסתום חד כיווני ללא שימוש בחומרי שימור כגון חנקן. אריזה של הפולים בשקיות אלה מונעת חדירה של חמצן ומאפשרת שחרור פחמן דו-חמצני מהפולים. 
  • אספקה מהירה - איכסון אריזות פולי הקפה בחדר ייחודי בעל טמפרטורה קבועה של 18 מעלות לזמן קצר עד להפצה.

אם התנאים האלה התקיימו, אתם תיהנו מקפה בטעמים חזקים ומעניינים, שיעיר וירומם את הגוף והחשיבה.


חזרה